03 listopada 2016

Jesień

Drzewo i wiatr - makatka.


Zamierzałam już dawno spróbować zszywać linie faliste, ale dopiero przy tej pracy zrobiłam to pierwszy raz i z pewnością nie ostatni, bo fajnie się szyło :).

Makatka jest niewielka: 28 cm x 33 cm.


W całości uszyta na maszynie pożyczonej od Wiesi , ponieważ moja zbuntowała się. Wiesiu - bardzo dziękuję <3.Na mojej Janome QC 6125 szyłam prawie 10 lat. Przechodziła w tym czasie drobne naprawy i konserwacje, ale ostatnio nawet pobyt w SPA jej nie pomógł. Może gabinet był kiepski? Trwało to dość długo (naprawa, 2 naprawy gwarancyjne po naprawie), a parcie na szycie było duuuże. I zaczęła mi świtać myśl o nowej maszynie, bo wiadomo, chciałoby się już coś lepszego. 
Los mi sprzyjał, stałam się w ostatnich dniach szczęśliwą posiadaczką nowiutkiej Janome MQ 8900 QCP SE, mojej Zonki. :). 
Oto ona:


O jej poprzedniczce nie zapomniałam. Tyma razem pojechała do porządnego SPA w Poznaniu, do ETI. Mam nadzieję, że tam skutecznie przejdzie rekonwalescencję i wróci do domu cała i zdrowa :).

7 komentarzy:

 1. Kupiłaś nową maszynę! Ojacieee...! Teraz to dopiero będzie szycie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Makatka piękna - bardzo podoba mi się połączenie kolorów i precyzja szycia.
  Co do maszyny - gratulacje! Wspaniały sprzęt - dobry wybór. Mam nadzieję, że jednak uda się reanimować poprzedniczkę. Moja po wyczyszczeniu i wyregulowaniu daje radę, ale cały czas się boję o jej sprawność.

  OdpowiedzUsuń
 3. No, zacnie 😁 Gratuluję i niech Ci służy wiele lat i kochajcie się obie wzajemnie <3 A drzewo na falach pięknie zawiane 😂

  OdpowiedzUsuń
 4. Ula, pięknie szyjesz! Twoja biblioteczka, no.... skradła mi serce, ale nie tylko ona :)
  GRATULUJĘ nabytku i oby służył niestrudzenie i dłuuuuuuuuuuuuuuuuugo!
  A makatka śliczna, pisałam już :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześliczna makatka. I gratuluje nowej maszyny

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczna makatka. Faliste linie tła tylko potęgują odczucie wiatru w powietrzu :)
  Gratuluje maszyny! Niech służy i piękne rzeczy tworzyć w współpracy z Tobą
  Pozdrawiam
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
 7. wieje wiatr wieje .... ale taki ciepły, przyjazny jak się patrzy na Twoją makatkę .... maszyna turbo - bardzo się cieszę:)

  OdpowiedzUsuń